2012. január 18., szerda

Az engesztelés fontosságáról 2.


Könyvajánló


A szerző közvetlenül Árpád-házi Margit szentté avatása és a második világháború után jelentette meg művét, és felszólít mindenkit Isten kiengesztelésére bűneink miatt. A mai időkben ugyanúgy háború utáni szenvedések között élünk, a lelki háború, a kommunizmus és a mai napokban még fokozottabban tovább folyó és romboló ateizmus, materializmus borzalmai között. A szerző ötven évvel ezelőtti szavai ma is érvényesek:
,,A legnehezebb időkben, a legviharosabb megpróbáltatások napjaiban száll hozzátok lelkem. Hosszú időn át hirdettem nektek az engesztelés nagy programját! Lankadatlanul serkentettelek benneteket az engesztelés áldozatára. Sürgettek az idők! Előre éreztük azokat a súlyos megpróbáltatásokat és szenvedéseket, melyeket bűneink miatt annyira megérdemeltünk. Most már, mikor mindez utolért, csendben visszagondolunk ezekre a nagy engesztelő napokra. Kevesen engeszteltek! Sokan ellenük fordultak! Az idők azonban mindent igazoltak! Isten keze járt itt és mindenki megtanulta, hogy mily kemények Isten ítéletei! 
Mégsem esünk kétségbe! Sőt most még jobban engesztelésre buzdulunk, mert most már megtanultuk a történések mozzanataiból is kiolvasni Isten akaratát. Most még jobban kell engesztelnünk! Még buzgóbban kell a paténára helyezni áldozatainkat! Mert most még jobban kihívják a bűnök Isten büntetését. Nem okultak az emberek! Nem tértek még Istenhez a bűnösök! Ezért kell még tovább is engesztelnünk! Isten akarja! Isten erre hívott minket is a kegyelem indításával!
Magyarországi Szent Margitot az Egyház adta nekünk, hogy éppen most ragyogjon példája az egész világon és tanítson mindenkit engesztelni. Legyen ô a Szűzanya után a mi fővédőszentünk. Szeretettel arra kérlek mindnyájatokat, hogy legyetek Engesztelő Szentünk leghűségesebb követői és engesztelő életének folytatói!''


Molnár József: Árpád-házi Szent Margit halála

Erdey Ferenc szalézi szerzetes pap (1906-1983)

Született Beodrán (Torontál megye). Eredeti neve Erdmann. Családja később Budapestre költözött. A Nyergesújfalun töltött évek után jött a noviciátus Szentkereszten. 1923-ban tett fogadalmat. 1927-ben indult Kubába, ahol 33 évet töltött. La Habanában szentelték 1932-ben. Mint igazgató, plébános sokat tett ifjúsági és szociális téren. Elindította a térség Szalézi Értesítőjét. 1960 óta Mexikóban 22 éven át népi és hitbuzgalmi könyvek kiadásán fáradozott. Tíz éven keresztül a helyi kiadású Szalézi Értesítő felelős szerkesztője. Halálos ágyán is Don Bosco írásait fordítgatta. 

Forrás: Szaléziak

Erdey Ferenc atya bővebb életrajza itt olvasható.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése