Interjú György Alfréd kamilliánus atyával, az osztrák és magyar kamilliánus rendtartomány provinciálisával a kamilliánus karizmatikus család római tanácskozásáról és a pápai kihallgatásról. A kamilliánus rend tagjai a világ több mint 60 országában vannak jelen és szolgálnak, mintegy 1100 fogadalmas tag segítségével.
A kamilliánus karizmatikus család mintegy hetven tagját fogadta a Szentatya március 18-án hétfőn délben az Apostoli Palota Kelemen-termében. Ferenc pápa beszédében az alapító Szent Kamill eredeti karizmájának követésére hívta a mai tagokat: Tanúsítsátok minden helyen és minden időben Krisztus irgalmas szeretetét a betegek felé! A kamilliánus rendet képviselő tagok között jelen volt György Alfréd atya, az osztrák és magyar kamilliánus rendtartomány vezetője.
Alfréd atya az interjúban elmeséli, hogy most Rómában ez alkalommal a Szent Kamill karizmáját követő összes férfi és női rend, valamint világi intézmény vezetése találkozott egymással, hogy a közös lelki örökségről és a küldetésről tanácskozzanak.
Egy a karizmánk, egy a hivatásunk, mindnyájan együtt szolgálunk az Egyház ölén
„Ez a találkozó egy új lépés, annak a jeleként, hogy összetartozunk, hogy egy a karizmánk, egy a hivatásunk és mindnyájan együtt szolgálunk az Egyház ölén. A római tanácskozásunk témája éppen az egység volt, mely prófétai jelként összefog bennünket”. A tanácskozáson „Jézus lelkületét keresték, ahogy ő irgalmas szamaritánusként cselekszik, ahogy a szamariai asszonnyal beszélget. A világba szeretnék elvinni az irgalmasság üzenetét, főleg szenvedő emberiség számára”.
Ferenc pápa szerint a „karizma sohasem öncélú, sohasem önmagunk meghatározója, hanem mindig mások felé irányul”. Ez a karizma többek között a „gyöngédség karizmája, ami nélkül az egyház nem létezhet”. Frédi atya idézte a Szent Kamilltól örökölt fogadalom szövegét: „A Szentlélek által indíttatva hittem a szeretetben, ezért ebben a rendi családban akarom szolgálni, akár életem kockáztatása árán is a szenvedőket”.
Kórházlelkészi szolgálat, nyitottan a családok felé
A rend jórészt kórházlelkészi munkát végez. Amikor nincs további lehetőség a fizikai gyógyulásra, akkor a beteget elkísérik a Krisztussal való lelki találkozásra. Emellett a kórházi munka mellett próbálnak a családban élő betegek felé is fordulni és számukra is elvinni Krisztus üdvözítő szeretetét.
P. Vértesaljai László SJ
Forrás: Vatikáni Rádió
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése